Kontrola w firmie – czy można się jej sprzeciwić?

Częścią prowadzenia każdej działalności gospodarczej jest wypełnianie różnego rodzaju dokumentacji, które co jakiś czas są sprawdzane przez urzędników państwowych (poprzez wizytę w firmie). Nie zawsze są jednak one przeprowadzane zgodnie z przepisami. Prawdą jest, że często osoby odwiedzające naszą firmę są nie tyle niemiłe, co aż bezczelne i po prostu korzystają ze swoich z pozoru wyższych uprawnień, aniżeli te posiadane przez nas.

diverse_business_man_and_woman_40435468

Kiedy można sprzeciwić się kontroli? Przede wszystkim wtedy, gdy kontrola trwa zbyt długo, aniżeli powinna. Pewne jest, iż nie powinna ona zaburzać toku codziennego działania firmy – jeżeli to robi trzeba powiedzieć, że coś jest nie tak. Niezgodne z przepisami jest również przeprowadzenie kontroli podczas nieobecności kontrolowanego lub osoby posiadającej jego upoważnienie. Przeprowadzenie więcej niż jednej kontroli również jest naruszeniem prawa.

Warto zatem wiedzieć, że istnieje możliwość wniesienia sprzeciwu i można zrobić coś, aby zredukować ilość nieprzyjemnych, a przy okazji nie do końca zgodnych z prawem kontroli. Wystarczy wczytać się w polskie prawo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s